UEFA 2026/27: Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi

Lig aşamasının 2. haftası 14-15 Ekim 2026'da bitti. Aşağıda oynanan maçlar, skorlar, puan durumu ve 20-22 Ekim programı var. Saatler TSİ'dir (yaz saati, Orta Avrupa 21:00 = TSİ 22:00).

Haftanın kuponu Betcool'dabetcool811.com Kuponu aç

Format, kısaca

İki kupa da 36 takımlık tek lig tablosuyla oynanıyor. Her takım sekiz maç yapıyor: dört iç, dört dış. Şampiyonlar Ligi'nde ilk 8 son 16'ya doğrudan gidiyor, 9-24 play-off oynuyor, 25-36 eleniyor. Avrupa Ligi'nde de aynı eşik geçerli. Şampiyonlar Ligi finali 5 Haziran 2027, Madrid Metropolitano. Avrupa Ligi finali 26 Mayıs 2027, Frankfurt. PSG üst üste ikinci kez Şampiyonlar Ligi şampiyonu olarak sezona girdi; Avrupa Ligi şampiyonu Aston Villa da lig aşamasında.

Şampiyonlar Ligi puan durumu

Huhubet UEFA Şampiyonlar Ligi

2 maç sonunda, 14 Ekim 2026. Kaynak: UEFA lig aşaması tablosu.

#TakımOGBMAP
1Paris Saint-Germain220010-36
2Barcelona22009-26
3Aston Villa22009-26
4Stuttgart22006-16
5Liverpool22008-46
6Sporting22005-16
7Arsenal22004-06
8Real Madrid22006-46
9Real Betis22006-46
10Bayern Münih21108-34
11Shakhtar Donetsk21104-24
12Como21016-43
13Manchester United21014-23
14Villarreal21015-43
15Atlético Madrid21013-23
16Club Brugge21016-63
17Manchester City21014-43
18Borussia Dortmund21013-33
19Lens21013-43
20AEK21012-33
21RB Leipzig21012-43
22Sabah21012-43
23Feyenoord21014-73
24Bodø/Glimt21011-53
25Roma20114-51
26PSV20111-21
27Viking20114-61
28Fenerbahçe20111-71
29Inter20024-60
30Porto20022-50
31Slavia Prag20022-50
32Napoli20021-40
33LASK20023-70
34Lille20022-60
35Galatasaray20022-70
36Slovan Bratislava20021-90

İlk 8 doğrudan son 16 bandı. 9-16 seribaşı play-off, 17-24 seribaşı olmayan play-off. Aynı puandaki sıralama averaj ve atılan golle ayrılıyor; sekiz maç bitmeden bu bantlar değişir.

Şampiyonlar Ligi: oynanan maçlar

1. hafta, 8-10 Eylül

8 Eyl AEK – LASK 1-0
8 Eyl Club Brugge – Aston Villa 2-3
8 Eyl Dortmund – Villarreal 3-2
8 Eyl Porto – Manchester City 0-2
8 Eyl Lille – Real Betis 2-3
8 Eyl Real Madrid – Inter 2-1
9 Eyl Barcelona – Feyenoord 5-1
9 Eyl Stuttgart – Viking 3-1
9 Eyl Liverpool – Atlético Madrid 2-1
9 Eyl PSG – Slovan Bratislava 6-1
9 Eyl Sporting – Galatasaray 3-1
9 Eyl Napoli – Arsenal 0-1
10 Eyl PSV – Shakhtar 1-1
10 Eyl Fenerbahçe – Roma 1-1
10 Eyl Manchester United – Sabah 4-0
10 Eyl Como – Leipzig 4-1
10 Eyl Bayern Münih – Bodø/Glimt 5-0
10 Eyl Slavia Prag – Lens 2-3

Barcelona, Feyenoord'u 5-1 yendi; Raphinha iki gol attı. Stuttgart'ta Ermedin Demirović, Viking'e ilk yarıda 12 dakikada hat-trick yaptı ve 3-1'i o bitirdi. Arsenal, Napoli'den 1-0 çıktı. Galatasaray deplasmanda Sporting'e 3-1 kaybetti. Fenerbahçe, Roma ile 1-1 berabere kaldı: Cristante 39'da öne geçirdi, Archie Brown 48'de eşitledi. PSG, Slovan'ı 6-1 geçerek averajda öne kuruldu.

2. hafta, 13-14 Ekim

13 Eki Lens – Sporting 0-2
13 Eki Sabah – Slavia Prag 2-0
13 Eki Arsenal – Lille 3-0
13 Eki Atlético – Manchester United 2-0
13 Eki Inter – Club Brugge 3-4
13 Eki Galatasaray – Barcelona 1-4
13 Eki Leipzig – PSV 1-0
13 Eki Viking – Bayern Münih 3-3
13 Eki Villarreal – Napoli 3-1
14 Eki Feyenoord – Como 3-2
14 Eki LASK – Liverpool 3-6
14 Eki Roma – Real Madrid 3-4
14 Eki Aston Villa – Fenerbahçe 6-0
14 Eki Shakhtar – AEK 3-1
14 Eki Bodø/Glimt – Dortmund 1-0
14 Eki Manchester City – PSG 2-4
14 Eki Real Betis – Porto 3-2
14 Eki Slovan Bratislava – Stuttgart 0-3

Galatasaray kendi sahasında Barcelona'ya 1-4 yenildi. Sarı-kırmızılılar iki maçta 2 gol atıp 7 gol yedi ve 35. sırada. Fenerbahçe, Villa karşısında 6-0 dağıldı; 10 Eylül'deki Roma beraberliği dışında puanı yok, averaj 1-7. Arsenal, Lille'i 3-0 geçerken Bukayo Saka hem gol attı hem asist yaptı; grupta gol yemeyen tek tam puanlı takım. Bayern, Norveç'te 2-0 geriye düşüp öne geçti ama Viking 3-3 bitirdi; Harry Kane bu maçla Şampiyonlar Ligi'nde üst üste 9. golcü maçına çıktı. Inter kendi evinde Brugge'e 4-3 kaybetti. City-PSG 2-4 bitti; PSG 10 gol, +7 averajla lider.

Şampiyonlar Ligi 3. hafta tahminleri

20-21 Ekim 2026. Tahminler sonuç vaadi değildir. Kart, ilgili sitenin kupon sayfasına gider.

Aynı haftanın diğer maçları

20 Eki 19:45 Sabah – Borussia Dortmund —
20 Eki 22:00 Roma – Slovan Bratislava —
20 Eki 22:00 Porto – PSV —
20 Eki 22:00 Manchester City – AEK —
20 Eki 22:00 Napoli – Bodø/Glimt —
20 Eki 22:00 Stuttgart – Atlético Madrid —
21 Eki 19:45 Como – Manchester United —
21 Eki 19:45 Lille – Galatasaray —
21 Eki 22:00 Club Brugge – Lens —
21 Eki 22:00 Inter – Shakhtar —
21 Eki 22:00 Real Betis – Feyenoord —
21 Eki 22:00 Sporting – LASK —

Galatasaray 21 Ekim'de Lille deplasmanında. İki takım da 0 puanda; Lille kendi sahasında Betis'e 3-2, deplasmanda Arsenal'e 3-0 yenildi. Bu maç, iki taraf için de ilk puan şansı.

Avrupa Ligi puan durumu

Betaverse UEFA Avrupa Ligi

15 Ekim 2026 gecesi, 2. hafta bitti. 10 takım 6 puanda. Sıra, averaj ve atılan gole göre.

#TakımOGBMAP
1Juventus22007-16
2Bayer Leverkusen22006-06
3Benfica22006-16
4Beşiktaş22007-36
5Bournemouth22005-16
6Omonia22004-06
7Ferencváros22005-26
8Lyon22005-36
9Sunderland22003-16
10Olympiakos22003-16

4 puanda Sparta Prag (5-2) ve Union SG (4-1) var. 0 puanda kalanlar arasında Marsilya (1-5), Celtic (2-7), Celje (0-5) ve Lech Poznań (0-8) bulunuyor. Milan 3 puanda: Benfica'ya 0-2 yenildi, Salzburg'u 4-0 yendi.

Avrupa Ligi: oynanan maçlar

1. hafta, 16-17 Eylül

16 Eyl Ararat-Ermenistan – Sparta Prag 1-4
16 Eyl Omonia – Celta Vigo 1-0
16 Eyl Milan – Benfica 0-2
16 Eyl Leverkusen – Celje 2-0
16 Eyl Hapoel Beer-Sheva – Dinamo Zagreb 0-0
16 Eyl Olympiakos – Jagiellonia 2-1
16 Eyl Anderlecht – Lyon 1-2
16 Eyl Sturm Graz – Rennes 0-0
16 Eyl Sunderland – AZ 1-0
17 Eyl OFI – Hoffenheim 2-0
17 Eyl Levski Sofya – Salzburg 0-1
17 Eyl Beşiktaş – Marsilya 4-1
17 Eyl Celtic – Ferencváros 1-3
17 Eyl Crystal Palace – Lech Poznań 4-0
17 Eyl Viktoria Plzeň – Union SG 0-3
17 Eyl Juventus – NEC 5-0
17 Eyl Lillestrøm – Torreense 1-2
17 Eyl Real Sociedad – Bournemouth 1-2

2. hafta, 15 Ekim

15 Eki Sparta Prag – Lillestrøm 1-1
15 Eki AZ – Hapoel Beer-Sheva 2-1
15 Eki Salzburg – Milan 0-4
15 Eki Lech Poznań – Leverkusen 0-4
15 Eki Celje – Omonia 0-3
15 Eki Lyon – Crystal Palace 3-2
15 Eki Union SG – Real Sociedad 1-1
15 Eki Torreense – Sunderland 1-2
15 Eki Bournemouth – Sturm Graz 3-0
15 Eki Ferencváros – Viktoria Plzeň 2-1
15 Eki Dinamo Zagreb – Anderlecht 1-0
15 Eki Jagiellonia – Ararat-Ermenistan 3-1
15 Eki NEC – Levski Sofya 1-1
15 Eki Marsilya – Olympiakos 0-1
15 Eki Celta Vigo – Juventus 1-2
15 Eki Benfica – Celtic 4-1
15 Eki Rennes – OFI 2-1
15 Eki Hoffenheim – Beşiktaş 2-3

Beşiktaş iki maçı da kazandı: Marsilya'yı evinde 4-1, Hoffenheim'ı deplasmanda 3-2 yendi. 7 gol, 6 puan. Juventus, NEC'i 5-0 geçtikten sonra Celta'da 0-1 geriye düşüp uzatma dakikalarında 2-1 çevirdi. Milan, Salzburg'da 4-0 kazandı; Alphadjo Cissé hat-trick yaptı. Leverkusen iki maçta gol yemedi (2-0 Celje, 4-0 Lech). Celtic iki maçta 7 gol yedi ve 0 puanda.

Avrupa Ligi 3. hafta tahminleri

22 Ekim 2026. Erken maçlar TSİ 19:45, diğerleri TSİ 22:00.

22 Ekim'deki diğer maçlar

19:45 Ararat-Ermenistan – AZ —
19:45 Ferencváros – Torreense —
19:45 Dinamo Zagreb – NEC —
19:45 Lech Poznań – Sunderland —
19:45 OFI – Leverkusen —
19:45 Union SG – Hapoel Beer-Sheva —
19:45 Sturm Graz – Marsilya —
22:00 Celtic – Celta Vigo —
22:00 Viktoria Plzeň – Levski Sofya —
22:00 Jagiellonia – Anderlecht —
22:00 Lillestrøm – Real Sociedad —
22:00 Celje – Salzburg —
22:00 Olympiakos – Sparta Prag —
22:00 Hoffenheim – Lyon —

Sonraki tarihler

Şampiyonlar Ligi: 3-4 Kasım, 24-25 Kasım, 8-9 Aralık, 19-20 Ocak 2027 ve lig aşaması finali 27 Ocak 2027 (18 maç aynı anda). Play-off 16-17 ve 23-24 Şubat. Son 16 Mart'ta, çeyrek final 6-7 ve 13-14 Nisan, yarı final 27-28 Nisan ve 4-5 Mayıs.

Avrupa Ligi: 5 Kasım, 26 Kasım, 10 Aralık, 21 Ocak ve 28 Ocak 2027. Play-off 18 ve 25 Şubat, son 16 11 ve 18 Mart, çeyrek final 8 ve 15 Nisan, yarı final 29 Nisan ve 6 Mayıs.

Sıkça sorulanlar

2026/27 Şampiyonlar Ligi finali nerede?

5 Haziran 2027, Madrid Metropolitano.

Şampiyonlar Ligi'nde ilk 8 nasıl belirleniyor?

36 takımlık lig aşamasında ilk 8 son 16'ya doğrudan gider. 9-24 play-off oynar. 25-36 elenir.

Galatasaray ve Fenerbahçe kaç puanda?

2. hafta sonunda Galatasaray 0, Fenerbahçe 1 puanda. Avrupa Ligi'nde Beşiktaş 6 puanla namağlup.

Gol krallığında kim önde?

Şampiyonlar Ligi'nde 14 Ekim itibarıyla Ermedin Demirović (Stuttgart), Erling Haaland (Manchester City) ve Nicolò Tresoldi (Club Brugge) 4'er golle zirveyi paylaşıyor.

18+ | Tahminler bilgilendirme amaçlıdır, kazanç garantisi değildir. Kumar bağımlılık yapabilir.